Wanna czy prysznic, takie pytanie zadały sobie najpewniej wszystkie osoby, które kiedykolwiek remontowały swoją łazienkę. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie niesie za sobą pewne korzyści, oraz wady. Wydawać się może, że odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta, tymczasem jest to dylemat, który wielu osobom dosłownie spędza sen z powiek. Jeżeli rozważasz zakup wanny lub prysznica, jednak nie możesz podjąć decyzji, przedstawimy kilka faktów, które ułatwią Ci wybór.
Wanna.
Posiadanie wanny to niewątpliwie spore udogodnienie, jak i możliwość zaznania relaksu. Czy jest bowiem coś piękniejszego, od długich, gorących kąpieli? Cóż, z całą pewnością, tak – na przykład niższy rachunek za wodę. Wypełnienie standardowej wanny może pochłonąć nawet trzykrotnie więcej wody, niż zaledwie 5-minutowy prysznic. Niewątpliwie jednak – komfort posiadania wanny jest nieporównywalnie większy, względem prysznica – możemy wszak rozsiąść, czy nawet położyć się wygodnie i raczyć ulubionym napojem, a jednocześnie oglądać serial lub czytać książkę. Niestety, o komforcie zapomnieć mogą jednak seniorzy – w ich przypadku korzystanie z wanny może być utrudnione, a nawet niemożliwe.
Prysznic.
Prysznic nie zapewni nam tak ogromnej ilości relaksu, z całą jednak pewnością zyska na tym nasz domowy budżet, jak i zaoszczędzimy również sporą ilość czasu. Ponadto – korzystanie z prysznica jest o niebo wygodniejsze, zwłaszcza w przypadku seniorów lub osób posiadających pewne trudności z poruszaniem się. Prysznic wygrywa więc pod względem ekonomicznym, chyba że jesteś jedną z tych osób, która uwielbia urządzać sobie wielominutowe karaoke w kabinie.
Podsumowanie.
Zakup prysznica lub wanny jest więc kwestią czysto indywidualną, uzależnioną od naszych potrzeb i oczekiwań. Jeżeli nie będzie przeszkadzać nam wyższy rachunek za wodę, jak konieczność przeznaczenie większej ilości czasu na kąpiel – zdecydowanie warto postawić na wannę. W sytuacji, gdy przygotowujemy łazienkę dla seniora lub osoby częściowo niepełnosprawnej – zakup wanny wiązać się będzie z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych modyfikacji w pomieszczeniu, między innymi, ułatwiających wchodzenie i wychodzenie z niej.